Курс англійської мови on-line на DREAMCITY.COM.UA Англійський алфавіт on-line на DREAMCITY.COM.UA Звуки англійської мови on-line на DREAMCITY.COM.UA Вправи на засвоєння англійської on-line на DREAMCITY.COM.UA Як користуватися англійским підручником on-line на DREAMCITY.COM.UA
Правила использования монетоприемника.
інформаційний портал DREAMCITY.COM.UA
                              www.dreamcity.com.ua      Івано-Франківськ - місто мрії.       Каталог сайтів       Кожна мрія тобі дається разом з силами, необхідними для її реалізації. /Річард Бах/
КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ, СТАТТІ, НОВИНИ.   Знайдіть відповідь на своє запитання.
  Бізнес, успіх
  Будівництво, ремонт
  Рецепти, дозвілля
  Здоров'я
  Стиль, дизайн
  Робота
  Автомобілі
  Споживач
Автомобілі

Експерт
Як купувати вживаний автомобіль.

Придбання вживаного автомобіля - не проста справа: поїздки по місцевих і закордонних авторинках, вічний страх залишитися "обдуреним" на останні гроші, плюс подальші витрати на обслуговування, ремонт і т.п.

На жаль, на сьогоднішній день більшість наших співгромадян ближче-таки до другого варіанту. І тому ми вирішили ще раз проінструктувати вас щодо того, як правильно вибирати і перевіряти те, що повинне найближчим часом опинитися у вашому гаражі.Отже, ви примітили якийсь автомобіль для покупки. Приготуйте і візьміть з собою маленький магніт, загорнений в ганчірочку так, щоб він, будучи прикладений до дверець холодильника, не відвалювався. Він дозволить визначити товщину покриття автомобіля, тобто шпакльований він чи ні: чи був в аварії чи не був. Ще візьміть з собою маленьке люстерко, ліхтарик, крейду, хустинку, щоб витирати руки і підстилати під коліна.

Спочатку визначите, чи перефарбовувався автомобіль повністю чи частинами. Якщо перефарбовувався, значить, він або був в аварії, або кузов у нього сильно проржавілий. І перше і друге знижує термін служби машини і, отже, її ціну. Автомобіль повинен бути чистим, бо при брудній поверхні кузова важко помітити дефекти забарвлення. Порівняйте поверхні даху, капота, крил, багажника, дверей. Будь-які наклейки, смуги, написи часто наносяться з метою приховати дефекти кузова.
Не сильно відігніть гумові ущільнення на склах, кришці багажника, дверях і визначите, чи є різниця у фактурі і відтінку фарби зовні і під ущільнювачем. На іномарках різниці у відтінку може і не бути, але межа нової фарби по краю гумового ущільнювача буде помітна. Слідів фарби не повинно бути ні на яких гумових ущільненнях і пластикових деталях кузова.

Відкрийте капот і порівняйте фарбу в підкапотному просторі і на крилах. Поки капот відкритий, уважно оглянете лонжерони. Якщо був удар, і їх витягнули, все одно залишаються сліди: збита фарба і "складки" на поверхні металу.


У кожної машини є місця, в яких вона починає іржавіти. У іномарок це буває частішим в районі арок коліс, особливо задніх, під пластиковими накладками, що стоять біля арок коліс або безпосередньо на арках. Корозія також буває під гумовими ущільнювачами скла, дверей і багажника.Запам'ятайте: автомобіль іржавіє з правого боку більше, ніж з лівою. Починати огляд кузова на предмет іржі слід з правого заднього крила і арки колеса, використовуючи магніт. З обережністю потрібно відноситися до автомобілів, забарвлених в білий колір, а також до тих, у яких арки коліс закриті пластиковими накладками і багато всяких інших спойлеров. У білий колір звичайно фарбують сильно зашпакльовані автомобілі, а під накладками іноді приховують дефекти і корозію.Перевірте, як закриваються двері. Вони повинні закриватися однаково, з одним і тим же звуком і від одного і того ж зусилля. Якщо це не так, кузов швидше за все "поведений". Пам'ятайте, що у автомобіля з нормальним кузовом всі зазори між деталями останнього повинні бути однакової ширини.


Зверніть увагу на колеса. Головне, щоб гума була зношена рівномірно, а на дисках не було слідів удару. Якщо диск литий, то після удару в ньому може утворитися тріщина, оскільки такі диски вельми крихкі.Тепер про двигун. Підкапотний простір і все, що там знаходиться, повинне бути чистим. Машина готувалася на продаж. Якщо це не зроблено, то за цим лежить бажання що-небудь приховати. Наприклад, двигун з підтіканням масла важко відмити за один раз, оскільки біля болтів, шайб, в пластмасових заглушках завжди залишаються сліди минулого бруду, тобто підтікання масла. Ось тут пил і стане в нагоді. Огляньте всі деталі і агрегати двигуна у пошуках підтікання масла. Воно може бути ледь помітне, але пам'ятаєте: на повністю справному двигуні ніякої підтікання масла не повинно бути. Хоча б невелика кількість масла говорить або про підвищений тиск в картері двигуна внаслідок зносу цилиндро-поршневої групи, або про те, що двигун свого часу був перегрітий, і гумові ущільнювачі або сальники "задубіли", тобто втратили свої еластичні властивості. Пам'ятайте, що "трохи" на поверхні двигуна може бути тільки в російських автомобілях, та і те не дуже нових.
Незначні потьоки масла у верхній частині двигуна - з-під клапанної кришки трамблера, серводвигуна приводу заслінок і т.д. - менш небезпечні, ніж потьоки в його нижній частині, тобто з-під сальників колінвалу, піддону, масляного датчика, фільтру. Потьоки масла в нижній частині двигуна мають властивість несподівано перетворюватися на "повноцінне" підтікання.

Вийміть щуп рівня масла в двигуні. Масло повинне бути по верхньому рівню щупа, прозоре на світло і без щонайменших домішок дрібних чорних вкраплень. Якщо двигун дизельний, масло буде чорне. Воно може бути чорним і в бензиновому двигуні через використання різних присадок, але в обох випадках крапелька масла на просвіт повинна бути трохи прозора. Якщо це не так, масло треба міняти.

Зверніть увагу на сліди іржі, навіть малопомітні, в районі заливної горловини радіатора. Наявність цієї іржі говорить про те, що свого часу двигун був перегрітий. Наявність іржі в розширювальному бачку говорить про те ж. Відкрийте кришку радіатора і огляньте її. На всіх гумових ущільненнях кришки не повинно бути тріщин. На гарячому двигуні кришку радіатора треба відкручувати дуже обережно, оскільки система знаходиться під тиском, і можна сильно обпалити руки! На поверхні тосола не повинно бути масляних плям і розводів. Їх наявність свідчить про несправність двигуна.Огляньте всі гумові елементи на двигуні. На них не повинно бути тріщин. Особливу увагу приділіть патрубкам і ременям приводу генератора, помпи і т.д. Також звернете увагу на стан внутрішніх робочих поверхонь ременів. Тріщини на них говорять про те, що ремені старі і ненадійні. Для огляду використовуйте ліхтарик і люстерко.

Запустіть двигун. Ніякого скреготу стартера не допускається. Двигун повинен завестися відразу і різко ("вибухом") незалежно від того, гарячий він або холодний. Якщо бензиновий двигун при обертанні стартером не запускається більш ніж дві секунди, то він не відрегульований.


При працюючому двигуні обережно відкрийте кришку маслозаливної горловини. Переконайтеся, що зсередини "норовлять" вискочити крапельки масла і всередині стоїть масляний туман. Якщо при відкритій кришці приблизно при 1000 об/мин виходять вихлопні гази, значить, в картері надмірний тиск, і поршнева група вимагає ремонту. Знайти надмірний тиск в картері двигуна можна і іншим способом. На холостому ходу двигуна слід зняти кришку маслозаливної горловини і, не закручуючи, акуратно поставити її на отвір горловини. Якщо на холостому ходу кришка підстрибує, то незабаром двигун зажадає ремонт, а доти у нього буде підвищена витрата масла.Прогрійте двигун. Якщо в автомобілі є вентилятор охолоджування радіатора, що відключається за допомогою датчика температури, дочекайтеся, коли він включиться і через деякий час знову вимкнеться. При цьому переконаєтеся, що система терморегулювання працює. У справних автомобілях стрілка покажчика температури знаходиться посередині робочого сектора на шкалі покажчика температури.

Тепер різко і повністю натисніть на педаль "газу" і тут же відпустіть її. Виконай це ще раз, коли знову встановляться холості оберти. Ніяких стукотів не повинно бути. При натисненні педалі "газу" двигун повинен "здригнутися" і різко, без перебоїв, набрати оберти. При зниженні оборотів ніяких здригань двигуна не допускається. Тепер дуже плавно натисніть педаль "газу" і, коли двигун "розкрутиться" приблизно до 3000 об/мин, різко відпустите її. Ніякі перебої і здригання двигуна при цьому також не допускаються.
Перевірте димність вихлопних газів. На холостому ходу диму з вихлопної труби майже не видно. При натисненні на педаль "газу" дим стає видно, але він повинен бути блідо-сизого кольору. Чорний дим означає несправність паливної системи. Синій - надходження в камери згорання масла, тосола або води. У морозну і сиру погоду колір диму не є достатньо коректною ознакою несправності двигуна.

Сядьте в машину і при заглушеному двигуні ввімкніть запалення. При цьому на приладовому щитку спалахує безліч червоних лампочок, серед яких обов'язково повинні світитися лампочка аварійного тиску масла (звичайно спалахує при зниженні тиску масла нижче 0,3 кг/кв.см), лампочка відсутності зарядки акумулятора і лампочка відсутності напруги свічок (у автомобілів з дизельним двигуном). Остання повинна згаснути через 1-6 секунд, залежно від температури двигуна, і ще через 3 секунди пролунає легке клацання реле під капотом. Це ступінчасто знизилась напруга накала свічок.Тепер запустите двигун. Всі червоні лампочки повинні негайно згаснути, окрім лампочки сигналізації відкритих дверей, якщо двері відкриті, і лампочки сигналізації гальма стоянки, якщо він включений. Почекайте 10-15 секунд, заглушіть двигун і знову включіть запалення. Тепер, якщо двигун хороший, лампочка аварійного тиску масла не повинна горіти, оскільки в системі мастила тримається високий тиск. І воно повільне знижується за рахунок витоку масла через зазори підшипників колінвала. Чим менше ці зазори, тобто менше знос двигуна, тим пізніше лампочка спалахує. У хорошого двигуна час зниження тиску масла складає до 5 секунд. Якщо лампочка зажевріла майже відразу, то двигун вже зношений.При перевірці передньопривідного автомобіля треба на широкій дорозі під'їхати до крутого підйому, зупинитися перед ним, різко вивернути колеса до упора і різко рушити. Потім, якщо поворот був лівий, виконати те ж саме при правому повороті. Якщо приводи у нормальному стані, ніяких клацань ви не почуєте. Якщо при чіпанні лунає 1-2 клацання, приводи треба замінити.

Зупиніться на підйомі і перевірте, як працює гальмо. Ефективність гальма можна перевірити, якщо його включити і плавно рушити з місця. Якщо машина залишиться стояти на місці і затихне двигун, то гальмівна система справна. Якщо двигун не затихне, то потрібна заміна фрикційних накладок зчеплення.


Якщо на автомобілі стоїть коробка-автомат, включіть її в положення "D" і відпустіть гальмо. Автомобіль повинен стояти на місці. Трохи натиснете на педаль "газу" - він повинен рушити. Розверніться і руште на підйом заднім ходом. Рух повинен початися легко, зразу ж після натиснення на педаль "газу". Якщо для чіпання на підйом заднім або переднім ходом вимагається "розкручувати" двигун до 1500 об/мин і більш, то КПП зношена, і скоро машина на підйом взагалі не поїде. Автомобіль також не повинен скочуватися при спуску вперед в положенні "R" ручки КПП.

Зупиніться на рівному місці, включіть положення "D", однією ногою натиснете на гальмо, а інший різко втопите педаль "газу". Якщо двигун тут же не затихне, можна стверджувати, що автоматична коробка передач в дуже хорошому стані. Якщо двигун відразу не затихнув, у жодному випадку не чекайте, коли він це зробить, а тут же скиньте "газ" і включіть "N" або "Р", оскільки при цій перевірці сильно зношуються всі і без того зношені в уживаному автомобілі деталі механізму КПП-автомата.

Перевірте гальма: різко загальмуйте на сухому асфальті, вийдіть і огляньте сліди гальмування. Вони повинні бути симетричні, а під час гальмування машину не повинне відводити убік. Під час екстреного гальмування звична машина некерована, тобто при повороті керма напрям свого руху не змінює. Машини, обладнані антиблокувальною системою гальм (АБС), при екстреному гальмуванні не повинні вищати гумою і повинні управлятися при обертанні рульового колеса. При плавному натисненні на гальмо на педалі не повинен відчуватися поштовхів, а в салоні не повинне бути чутно шуму гальмівних колодок, скреготу і ударів. Провалення педалі гальма в ході натиснення говорить про наявність повітря в гальмівній системі.

Покачайте рульове колесо. Ніяких стукотів не повинно бути. Якщо в колісному диску є отвори, спробуйте оглянути гальмівний диск. Він повинен бути абсолютно гладеньким, на ньому не повинне бути задіров і радіальної хвилястості. Якщо диск не гладкий, то, швидше за все, він неабияк зносився об гальмівну колодку в той час, коли в ній не було гальмівної накладки, яку вчасно не поміняли.


Використовуючи свою вагу, гойдніть двома руками кожний з чотирьох кутів автомобіля. Машина не повинна робити другий "качок", якщо амортизації нормальні. Ніяких стукотів також бути не повинно.Загляньте під машину. Зверніть увагу на сліди масла на коробці передач, задньому мосту і на днищі кузова перед агрегатами. Коли масло тече з сальників, воно, потрапляючи на карданний вал (привід), розкидається їм по колу. Подивіться, чи немає течі в амортизаторах, чи цілі їх гумові елементи. Перевірте стан всіх гумових чохлів, особливо звертаючи увагу на пильовики приводів коліс і рульового управління. На них не повинно бути тріщин, розривів, вони повинні бути цілими. Розрив пильовиків приводів легко помітити по слідах мастила, яке в цьому випадку розбризкується по колу. Попадання в привід бруду і піску при розриві або тріщині пильовика звичайно приводить до швидкого виходу з ладу приводу. Зовнішні пильовики руйнуються набагато частіше, ніж внутрішні.

Заміряйте відстань між краєм крила і протектором колеса. Порівняйте його з іншими автомобілями такого типу. Так ви зможете зробити висновок, чи втратили пружність пружини (ресори) чи ні. Звичайно при пружинах, що "сіли", руйнуються гумові частини. Краще всього встановити автомобіль на оглядову яму і оглядати його знизу. Зразу ж стануть видні всі удари, які пережив автомобіль, всі підтікання масла і гальмівної рідини, тобто весь загальний стан машини.

За матеріалами http://www.inomarka.h1.ru

11:08 | 13.06.2011

Ще статті з розділу

13.06.2011    Експерти назвали рейтинг найкращих уживаних автомобілів.
13.06.2011    Рейтинг надійності автомобілів. Найбільш надійною маркою автомобілів визнана Honda. Mercedes - один з гірших.
13.06.2011    Який автомобіль вибрати?
13.06.2011    Історія створення автомобільної марки Мерседес(Mercedes).
13.06.2011    Як себе поводити під-час ДТП. Що потрібно знати про ДТП?
13.06.2011    Історія автомобіля Volkswagen.
13.06.2011    Невеликі поради по вибору автомобіля SECOND HAND.
13.06.2011    Бензин чи дизель... Що краще?
13.06.2011    Дизельний двигун: плюси і мінуси
13.06.2011    Як захистити автомобіль від крадіжки?

    каталог сайтів     
     Додати сайт до каталогу
Бізнес та фінанси [115]
Безпека, охорона [24]
Будівництво [193]
Громадські організації [14]
Довідники і каталоги [144]
Друкарні, видавництва [14]
Інтернет, ІТ технології [187]
Кафе, ресторани [26]
Культура і мистецтво [92]
Мас-медіа [46]
Медицина [112]
Нічні клуби, дискотеки [14]
Освіта і наука [90]
Послуги [209]
Приватні сторінки [24]
Підприємства [100]
Реклама [72]
Різне [156]
Розваги [69]
Робота [43]
Спорт [76]
Суспільство і влада [37]
Торгівля, магазини [416]
Туризм [161]
Курс англійської мови on-line.           Написати лист адміністратору: admin@dreamcity.com.ua       
При використанні будь-яких матеріалів гіперпосилання (hyperlіnk) на інформаційний портал DREAMCITY.COM.UA (www.dreamcity.com.ua) обов'язкове.
© www.dreamcity.com.ua   2007 - 2015